Lyssna via dator/mobil, klicka här!

Torsdagen den 17 Oktober 2019

09:00 - 11:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

11:00 - 12:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson  

12:00 - 13:00   Sång och glädje med Thorleif Larsson och Erik Ström

13:00 - 14:00   Kaggeholms Folkhögskola med elever från journalistlinjen

17:00 - 19:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

Fredagen den 18 Oktober 2019

09:00 - 12:00   Back to the Sixties - med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 - 13:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson

13:00 - 17:00   Pyrets Fredag med Pyret Ericson

19:00 - 22:00   Jenkert Blandar & Ger med Jenkert

22:00 - 24:00   Spontanius Rock med Jenkert. Sidekick: Ekeberg, Gäst: Steve Future

Lördagen den 19 Oktober 2019

09:00 - 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 - 13:00   Absolut blandat Med Cornelia Von Bargen

13:00 - 15:00   Mälarö Jazz med Tommy Ollmark 

15:30 - 18:00   Gott och Blandat med Eva Möller

Söndagen den 20 Oktober 2019

10:00 - 11:00   ”Strömavbrott” med Jonas Lundström

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson (repris)

12:00 - 13:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson

13:00 - 14:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson (repris)

18:00 - 22:00   Storband och mycket annat med Tommy Ollmark

Måndagen den 21 Oktober 2019

13:00 - 17:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

18:00 - 19:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad
19:00 - 22:00   Elinor, Elinor, Elinor med Elinor Wärholm

Tisdagen den 22 Oktober 2019

07:00 - 11:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

11:00 - 15:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

15:00 - 19:00   Lättspårat med Ingemar Eriksson

19:00 - 22:00   Jenkert&Ekeberg Mellan himmel & Jord Gäst: Lennart Jähkel

Onsdagen den 23 Oktober 2019

08:00 - 11:00   Rockoko med Gunilla Jerlinger

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson

17:00 - 19:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

19:00 - 22:00   Wallins Praliner med Micke Wallin. Gäst i studion: Janne Schaffer

Torsdagen den 24 Oktober 2019

09:00 - 11:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

12:00 - 13:00   Sång och glädje med Thorleif Larsson och Erik Ström

13:00 - 14:00   Kaggeholms Folkhögskola med elever från journalistlinjen

15:00 - 17:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

17:00 - 19:00   Blå Timmen med Lennart Karlsson

19:00 - 22:00   Torsdagspytt med Peo Ljungberg

Fredagen den 25 Oktober 2019

12:00 - 13:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson

18:00 - 23:00   Fredagskväll med Björn Höglund

Lördagen den 26 Oktober 2019

09:00 - 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

13:00 - 15:00   Mälarö Jazz med Tommy Ollmark 

15:10 - 16:30   Kritfabriken med Robert Värme

Söndagen den 27 Oktober 2019

10:00 - 11:00   ”Strömavbrott” med Jonas Lundström

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson (repris)

12:00 - 13:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (repris)

13:00 - 14:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson (repris)

16:30 - 18:30   Söndagskväll med Fredrik Rispe

Måndagen den 28 Oktober 2019

13:00 - 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse "Kryckan" Krüger

18:00 - 19:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

20:00 - 21:00   Hultmans Hak med Lina Hultman

Tisdagen den 29 Oktober 2019

07:00 - 11:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

11:00 - 15:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

15:00 - 16:00   Lättspårat med Ingemar Eriksson

19:00 - 22:00   The 70's med Magnus Haage 
Onsdagen den 30 Oktober 2019

08:00 - 11:00   Rockoko med Gunilla Jerlinger

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson

12:00 - 16:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling 

17:00 - 19:00   Storband och mycket annat med Tommy Ollmark

19:00 - 22:00   Wallins Praliner med Micke Wallin.

Torsdagen den 31 Oktober 2019

09:00 - 11:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

11:00 - 12:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson  

12:00 - 13:00   Sång och glädje med Thorleif Larsson och Erik Ström

13:00 - 17:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

17:00 - 19:00   God kväll Mälaröarna med Ewa Linnros och Joakim Jonsson

19:00 - 21:00   Kryckans Country med Lasse "Kryckan" Krüger

Fredagen den 1 November 2019

09:00 - 12:00   Back to the Sixties - med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 - 13:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson

13:00 - 17:00   Pyrets Fredag med Pyret Ericson

18:00 - 22:00   Fredagsdansen med Anni Stavling

22:00 - 24:00   Spontanius Rock med Mas Jenkert. Sidekick: Ekeberg & Dianne (NY)

Lördagen den 2 November  2019

09:00 - 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan. Önskeprogrammet med Thorleif Larsson och Klaus Franken 

13:00 - 15:00   Mälarö Jazz med Tommy Ollmark 

15:30 - 17:30   Gott och Blandat med Eva Möller

Söndagen den 3 November 2019

10:00 - 11:00   ”Strömavbrott” med Jonas Lundström

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson (repris)

12:00 - 13:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (repris)

13:00 - 14:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson (repris)

15:00 – 17:00  Mer än bara Blues med Danne Larsson och Arne Swedin

Måndagen den 4 November 2019

13:00 - 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse "Kryckan" Krüger

18:00 - 19:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

19:00 - 22:00    Elinor, Elinor, Elinor med Elinor Wärholm

Tisdagen den 5 November 2019

07:00 - 11:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

11:00 - 15:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

15:00 - 18:00   Lättspårat med Ingemar Eriksson

18:00 - 22:00   Kommunfullmäktige

Onsdagen den 6 November 2019

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson

17:00 - 19:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

19:00 - 22:00   Wallins Praliner med Micke Wallin.

Torsdagen den 7 November 2019

09:00 - 11:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

12:00 - 13:00   Sång och glädje med Thorleif Larsson och Erik Ström

13:00 - 17:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 - 22:00   Torsdagspytt med Peo Ljungberg

Fredagen den 8 November 2019

09:00 - 12:00   Back to the Sixties - med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 - 13:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson

18:00 - 23:00   Fredagskväll med Björn Höglund

Lördagen den 9 November 2019

09:00 - 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

13:00 - 15:00   Mälarö Jazz med Tommy Ollmark 

15:10 - 17:30   Kritfabriken med Robert Värme

18:00 - 23:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

Söndagen den 10 November 2019

10:00 - 11:00   ”Strömavbrott” med Jonas Lundström

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson (repris)

12:00 - 13:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (repris)

13:00 - 14:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson (repris)

16:30 - 18:30   Söndagskväll med Fredrik Rispe

19:00 - 22:00   Barock med  Jüri Jürgenthal

Måndagen den 11 November 2019

13:00 - 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse "Kryckan" Krüger

18:00 - 19:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

20:00 - 21:00   Hultmans Hak med Lina Hultman

Tisdagen den 12 November 2019

07:00 - 11:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

11:00 - 15:00   Tisdagsmix med Leif Helenius

15:00 - 19:00   Lättspårat med Ingemar Eriksson

19:00 - 22:00   The 70's med Magnus Haage 
Onsdagen den 13 November 2019

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson

12:00 - 16:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling 

17:00 - 19:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

19:00 - 22:00   Wallins Praliner med Micke Wallin

Torsdagen den 14 November 2019

09:00 - 11:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

11:00 - 12:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson  

12:00 - 13:00   Sång och glädje med Thorleif Larsson och Erik Ström

13:00 - 17:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

17:00 - 19:00   God kväll Mälaröarna med Ewa Linnros och Joakim Jonsson

Fredagen den 15 November 2019

09:00 - 12:00   Back to the Sixties - med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 - 13:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson

13:00 - 17:00   Pyrets Fredag med Pyret Ericson

20:00 - 22:00   Jenkert Blandar & Ger med Jenkert

22:00 - 24:00   Spontanius Rock med Mas Jenkert. Sidekick: Ekeberg & Dianne (NY)

Lördagen den 16 November 2019

09:00 - 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

13:00 - 15:00   Mälarö Jazz med Tommy Ollmark 

15:30 - 17:30   Gott och Blandat med Eva Möller

Söndagen den 17 November 2019

10:00 - 11:00   ”Strömavbrott” med Jonas Lundström

11:00 - 12:00   78 på 60 med Gunnar Nilsson (repris)

12:00 - 13:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson

13:00 - 14:00   Plats på Scen! med Bo Magnusson (repris)

18:00 - 22:00   Storband och mycket annat med Tommy Ollmark